MARKÍZA • SOBOTA • 12:00

12. 02 2018 08:00 | TASR

Harry a Meghan prezradili ďalšie detaily májovej svadby

O svoj veľký deň sa podelia aj s verejnosťou.

Zásnuby princa Harryho a Meghan Markle
Zásnuby princa Harryho a Meghan Markle Foto: TASR/ AP

Britský princ Harry a jeho snúbenica, americká herečka Meghan Markle, odhalili v pondelok ďalšie podrobnosti o svojej májovej svadbe. Prezradili napríklad, že oslavy budú zahŕňať jazdu na koči ulicami Windsoru, aby sa o svoj veľký deň podelili aj s verejnosťou.

Svadobný obrad v Kaplnke sv. Juraja na Windsorskom zámku sa začne 19. mája na poludnie. Súhlas s využitím tohto chrámu z 15. storočia dala Harryho stará matka, kráľovná Alžbeta II., ktorá sa na svadbe zúčastní.

Kensingtonský palác v oznámení tiež uviedol, že snúbenci sú "ohromne vďační" za mnohé blahopriania, ktoré dostali a dúfajú, že sprievod s kočom ulicami historického mesta (od jednej hodiny popoludní) poskytne verejnosti možnosť zúčastniť sa na svadbe a pocítiť osobitnú atmosféru.

Harryho a Meghan zosobáši arcibiskup z Canterbury Justin Welby. Po sprievode bude nasledovať recepcia pre novomanželov a hostí v Sále sv. Juraja. Neskôr, počas večera, bude ženíchov otec princ Charles hostiteľom ďalšej recepcie pre mladý pár, blízkych priateľov a rodinu na verejne neoznámenom mieste.

Deň svadby je súčasne dňom finále anglického Pohára FA, na ktorom Harryho brat princ William zvyčajne odovzdáva prestížnu trofej ako prezident Futbalovej asociácie (FA). Ak by chcel stihnúť toto večerné podujatie na štadióne Wembley vzdialenom asi 20 kilometrov, musel by zo svadobných osláv odísť na najmenej dve hodiny, píše agentúra DPA.

William v januári povedal, že jeho brat ho zatiaľ nepožiadal, aby bol jeho svedkom, čo sa všeobecne očakáva. Dodal, že "stále pracuje" na vyriešení časovej kolízie.

 
 

Sledujte naživo svadbu princa Harryho a Meghan Markle aj na obrazovkách TV Markíza v mimoriadnej relácii Kráľovská svadba - Harry a Meghan už 19. Mája o 12.00 h

Reláciu budú moderovať Zlatica Moderátormi relácie budú Zlatica Švajdová Puškárová a Roman Juraško. Zo štúdia bude priebeh svadby komentovať odborníčka na protokol a kráľovskú rodinu Katarína Diková Strýčková, historik Jakub Drábik a módna návrhárka Jana Pištejová. Priamo z Windsoru bude prinášať živé vstupy redaktorka Televíznych novín Ivana Miklánková. Sobáš v kaplnke svätého Juraja bude simultánne tlmočený.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?