MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

02. 03 2018 19:00 | TASR

Princ Harry a Meghan Markle chystajú veľkolepú svadbu. Neuveríte, koľko ľudí pozvali!

Obrad sa uskutoční 19. mája vo Windsorskom zámku.

Meghan Markle a princ Harry
Meghan Markle a princ Harry Foto: TASR/AP

Britský princ Harry a jeho snúbenica Meghan Markle pozvali na svoju svadbu vo Windsorskom zámku, ktorá sa uskutoční 19. mája napoludnie, celkovo 2640 hostí.

Hostia, ktorí prídu zo všetkých kútov Spojeného kráľovstva, budú môcť sledovať príchod ženícha a nevesty a neskôr po obrade si pozrieť sprievod na koči ulicami Windsoru. 

"Princ Harry a slečna Meghan Markle uviedli, že chcú, aby ich svadobný deň bol taký, aby verejnosť pocítila, že je tiež súčasťou osláv," uviedol v piatkovom oznámení Kensingtonský palác.

"Táto svadba, rovnako ako všetky svadby, bude zábavným a radostným okamihom a bude odrážať osobnosti a hodnoty nevesty a ženícha."

Asi 1200 pozvaných hostí bude z radov širokej verejnosti. Okolo 200 hostí bude zastupovať charitatívne spolky a ďalšie organizácie, ktoré pár podporuje. Medzi svadobnými hosťami budú aj miestni školáci, obyvatelia Windsoru a členovia kráľovskej rodiny.

Princ Harry a Meghan budú mať svadobný obrad v Kaplnke sv. Juraja, chráme z 15. storočia na Windsorskom zámku.

Palác v oznámení dodal, že snúbenci sú "ohromne vďační" za mnohé blahoželania, ktoré dostali, a dúfajú, že sprievod s kočom ulicami historického mesta - od jednej hodiny popoludní - poskytne verejnosti možnosť zúčastniť sa na svadbe a pocítiť jej osobitnú atmosféru.

Sledujte naživo svadbu princa Harryho a Meghan Markle aj na obrazovkách TV Markíza v mimoriadnej relácii Kráľovská svadba - Harry a Meghan už 19. Mája o 12.00 h

Reláciu budú moderovať Zlatica Moderátormi relácie budú Zlatica Švajdová Puškárová a Roman Juraško. Zo štúdia bude priebeh svadby komentovať odborníčka na protokol a kráľovskú rodinu Katarína Diková Strýčková, historik Jakub Drábik a módna návrhárka Jana Pištejová. Priamo z Windsoru bude prinášať živé vstupy redaktorka Televíznych novín Ivana Miklánková. Sobáš v kaplnke svätého Juraja bude simultánne tlmočený.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?