MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

FOTO v článku: Takto vyzerajú pozvánky na svadbu princa Harryho

22. 03 2018 17:30 , článok bol aktualizovaný 22. 03 2018 19:40 | tasr, zv
Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle Foto: Instagram/kensingtonroyal

Zverejnili ich na sociálnej sieti.

Britský princ Harry a americká herečka Meghan Markle si povedia áno 19. mája napoludnie v Kaplnke sv. Juraja vo Windsorskom zámku. Kráľovská rodina už chystá veľkolepú svadbu. Pripravené sú dokonca aj pozvánky. Kensingtonský palác ich zverejnil na Instagrame.

Pozvaných bude celkovo 2640 hostí - 1 200 ľudí z radov širokej verejnosti a okolo 200 hostí bude zastupovať charitatívne spolky a ďalšie organizácie, ktoré pár podporuje.

Zdroj:Instagram/kensingtonroyal

Princ Harry dodrží tradíciu, ktorá sa začala pred takmer 100 rokmi - svojej vyvolenej venuje svadobnú obrúčku vyrobenú z waleského zlata.

Prvou členkou britskej kráľovskej rodiny, ktorá mala svadobnú obrúčku z waleského zlata, bola Harryho prababka, kráľovná Alžbeta; v roku 1923 sa ešte ako Elizabeth Bowes-Lyon vydala za budúceho kráľa Juraja VI.

Jej príklad nasledovala i jej dcéra, súčasná britská kráľovná Alžbeta II., keď sa v roku 1947 vydala za princa Philipa. Prstene z waleského zlata mali aj ďalšie kráľovské nevesty v Británii, naposledy Catherine Middleton, terajšia vojvodkyňa z Cambridge, na svadbe s princom Williamom v roku 2011.

Not.jpg
Foto: AP
 

Pre Meghan vyhotoví túto ojedinelú svadobnú obrúčku zrejme klenotnícka dielňa Wartski, uviedol Ben Roberts, riaditeľ spoločnosti Clogau, ktorá kráľovskému dvoru dodáva zlato už viac než jedno storočie. Podľa neho bude mať obrúčka jemný zlatý odtieň, aby ladila so zásnubným prsteňom.

Zvyčajne totiž mávajú výrobky z waleského zlata charakteristickú ružovozlatú farbu. Dvadsaťštyrikarátové waleské zlato má vyššie percento čistého zlata než štandardné 18-karátové, čo mu dáva bohatú a teplú farbu. Na každej svadobnej obrúčke britských kráľovských neviest je vyobrazený waleský drak.

 

Komentáre ( 0)