MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

George a Charlotte budú mať na kráľovskej svadbe významnú úlohu

16. 05 2018 16:15 | TASR
Princ George a princezná Charlotte
Princ George a princezná Charlotte Foto: Profimedia.sk

Svadba princa Harryho a Meghan Markle sa uskutoční už túto sobotu.

Dve staršie deti britského princa Williama a jeho manželky Kate budú mať na sobotňajšej svadbe princa Harryho (33) a Meghan Markle (36) dôležité úlohy. Trojročná princezná Charlotte bude družičkou a štvorročný George družbom, oznámil v stredu Kensingtonský palác.

Zdroj: Twitter/KensingtonRoyal

Malá Charlotte bude družičkou spoločne s ďalšími piatimi dievčatkami - dvoma Harryho a dvoma Meghaninými krstniatkami a dcérou Meghaninej najlepšej kamarátky - kanadskej módnej návrhárky Jessicy Mulroney. Okrem Georga budú družbami aj ďalší traja malí chlapci - Harryho krstňa a tiež dvaja synovia Mulroneyovej, priblížila spravodajská stanica Sky News.

Podrobnosti ohľadom oblečenia týchto vybraných detí Kensingtonský palác až do samotného obradu, ktorý sa bude konať v sobotu na hrade Windsor, zverejňovať nebude.

Kensingtonský palác sa v stredu zároveň odmietol vyjadriť k medializovaným správam, podľa ktorých sa Meghanin otec Thomas (73) na obrade nezúčastní pre plánovanú operáciu srdca.

Thomas Markle, bývalý filmový kameraman, je s Meghaninou matkou Doriou Ragland rozvedený a momentálne žije v Mexiku. Portálu TMZ nedávno povedal, že potrebuje v stredu podstúpiť lekársky zákrok vzhľadom na zablokovanie koronárnej tepny. Takýto zákrok by štandardne vylučoval, aby pacient krátko po ňom absolvoval dlhý let, priblížila agentúra AP. To, že by sa Meghanin otec na obrade nemal zúčastniť, však doposiaľ oficiálne známe nie je.

Sledujte naživo svadbu princa Harryho a Meghan Markle v mimoriadnej relácii Kráľovská svadba - Harry a Meghan už túto sobotu o 12.00 h na Markíze!

 

Moderátormi relácie budú Zlatica Švajdová Puškárová a Roman Juraško. Zo štúdia bude priebeh svadby komentovať odborníčka na protokol a kráľovskú rodinu Katarína Diková Strýčková, historik Jakub Drábik a módna návrhárka Jana Pištejová. Priamo z Windsoru bude prinášať živé vstupy redaktorka Televíznych novín Ivana Miklánková. Sobáš v kaplnke svätého Juraja bude simultánne tlmočený.

Komentáre ( 0)