Kráľovská svadba cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Harry & Meghan

09. 05 2018 11:20 |
Meghan Markle a princ Harry
Meghan Markle a princ Harry Foto: Profimedia.sk

„Bol to ten najsladší moment," povedala o kráľovských zásnubách 36-ročná Meghan Markle. „Harry je ten najsladší muž."

Dnes 33-ročný princ je na míle vzdialený od toho impulzívneho mladého rebela, ktorý sa vyhýbal záväzkom a po smrti svojej matky, princeznej Diany, sa sám v sebe takmer stratil. Harry mal dlhé roky povesť čiernej ovce rodiny. Svojím vyčíňaním zapĺňal titulky bulvárnych médií.

Priznal sa k fajčeniu marihuany, na neslávne slávnu párty si obliekol kostým nacistického dôstojníka s hákovým krížom a na inej oslave v Los Angeles ho odfotili nahého a snímky sa dostali do novín.

Disciplínu nakoniec našiel až v britskej armáde a so smútkom zo straty milovanej matky mu po dlhom náročnom období pomohol starší brat, princ William.

V živote mu ale stále niečo chýbalo - rovnocenná partnerka, ktorá by bola jeho polovičkou. „Byť kráľovský bolo pre neho romantickou kliatbou," povedal životopisca Andrew Morton, ktorý napísal biografiu o Meghan Markle. Na rozdiel od jeho bývalých priateliek, ktoré bojovali so žiarou reflektorov, Meghan ako úspešná hollywoodska herečka a aktivistka, pod ňou žiari. 

profimedia-0350552854.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

„Ona je tá, kto nosí v ich vzťahu nohavice. Je to silná žena s vlastnými názormi, má vlastné predstavy o živote a to na nej princ miluje," opisuje ich vzťah Morton.

„Harry nikdy nebol predurčený ku svadbe s uhladenou Britkou z vyššej spoločnosti," vyjadril sa človek blízky kráľovskej rodine. Meghan je pre neho hnacou silou. Vďaka nej bude vedieť definovať svoju úlohu v kráľovskej rodine.

Ako sa Meghan Markle stretla s princom Harrym

O prvom stretnutí princa Harryho s Meghan Markle chyrujú už povesti. Oficiálna verzia, ktorú šíria aj oni sami, je, že ich mal zoznámiť nemenovaný spoločný priateľ. Novinári zistili, že ide o Harryho kamarátku z detstva Violet von Westenholz, ktorej otec je barón.

Pre princa bolo náročné nájsť si partnerku. Jeho priatelia sa usadili, pomaly si všetci zakladali rodiny a keď už aj on pociťoval túto potrebu, nemal ju s kým realizovať.

Na Tinder alebo inú modernú zoznamku nemohol ísť, ako to robia „bežní smrteľníci", a stretnúť tú pravú už bolo takmer nemožné. Všetko sa zmenilo, keď sa Violet počas práce na PR u Ralpha Laurena stretla s Meghan. Známa Američanka sa v tom čase angažovala v Londýne a nebolo pre ňu ťažké dostať sa do vyšších spoločenských kruhov.

Keď sa Harry zveril Violet, že má problém si niekoho nájsť, ona mu povedala, že pozná perfektné dievča. Rande naslepo v júni  2016 navždy zmenilo ich životy.

profimedia-0331573280.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Osudová Botswana

Meghan o Harrym veľa nevedela. Páčilo sa jej, že na prvej schôdzke bol láskavý. Preto sa chceli opäť rýchlo stretnúť. „Spýtali sme sa, že čo robíme zajtra?" povedala Meghan v rozhovore pre BBC.

Po dvoch rande princ Meghan požiadal, aby sa o pár týždňov neskôr k nemu pripojila na cestu do Botswany. Prekvapivo, súhlasila.

Pár tam strávil päť dní. Kempovali pod hviezdami a v súkromí sa mohli postupne spoznávať. Tento výlet bol v ich vzťahu najkľúčovejším. Zistili, že chcú tráviť čo najviac času spolu. Trvalo to takmer šesť mesiacov, kým bulvárny Sunday Express zistil, že sa okolo princa podozrivo často motá tá istá žena. 

Prvé špekulácie o ich vzájomnej náklonnosti vyšli 31. októbra 2016. Potom nastalo peklo.

profimedia-0358335820.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Novinári a paparazzi chceli o Meghan vypátrať všetko možné aj nemožné. Fotografi ju obťažovali, pretože sa snažili zohnať dôkaz, že je naozaj novou princovou priateľkou. Harry musel zakročiť. Kensingtonský palác vydal 8. novembra 2016 verejné vyhlásenie, v ktorom potvrdili ich vzťah a odsúdili sexizmus a rasizmus, ktorý herečku zasiahol.

Odvtedy sa už mladý pár neskrýval. Prvé stretnutie Američanky s kráľovskou rodinou skončilo veľmi dobre, aj keď mala z neho veľký stres. Obaja sa snažili ukrojiť si čas jeden pre druhého a ich láska nabrala rýchly spád.

Harry sa o niekoľko  mesiacov neskôr v Toronte zoznámil s Meghaninou mamou Doriou Ragland a Meghan sa stretla s princovou babičkou, kráľovnou Alžbetou II.

Tá im dala požehnanie, napriek tomu že Američanka už bola raz vydatá a jej rodina nemá žiaden kráľovský pôvod. Potom už Harrymu nezostávalo nič iné, iba pokľaknúť.

Trojdiamantový prsteň pri pečení kuraťa

Kým princ William urobil toto romantické gesto v Afrike, Harrymu stačila domácka atmosféra. Meghan požiadal o ruku v novembri 2017 pri pečení kurčaťa v Nottingham Cottage. „Bolo to úžasné. Milé, prirodzené a veľmi romantické," povedala budúca nevesta, ktorá vykríkla áno skôr, ako princ stihol vysloviť celú povestnú otázku.

Princ sám navrhol zásnubný prsteň, do ktorého dal vložiť dva diamanty z kolekcie šperkov jeho matky a jeden veľký diamant z Botswany. Že je Meghan ženou jeho života vedel po približne 15 mesiacoch randenia.

„Skutočnosť, že som sa do nej zamiloval tak neuveriteľne rýchlo, mi potvrdila to, že sú nám hviezdy naklonené. Všetko bolo dokonalé. Táto krásna žena spadla do môjho života a ja som spadol do jej," dodal Harry.

Britain_Royal_Engagement218546478350.jpg
Foto: TASR
 

Navždy spolu

Niektoré príbehy lásky potrebujú veľa kapitol, aby prišiel happy end. Príbeh lásky Meghan Markle a princa Harryho je naozaj šitý ako z kráľovskej rozprávky. Áno si povedia už 19. mája.